• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=666228323
  • https://twitter.com/durancetin
Site İçeriği

Kültür Dünyamız videoları

ÇANAKKALE CENNET YOLU (ASLAN PARÇASI)En güçlü devletlerin birlikte saldırdığı Çanakkale’de neler olup bittiği yıllarca anlatıldı, bu konuda birçok kitap yazıldı. Büyük bir savaştı, ölüm kalım savaşıydı. Çanakkale’de inanmış insanlar yürekleriyle savaştı. Ölümü cennet muştusu olarak görüp ‘Allahü Ekber’ nidalarıyla düşmanın üstüne koştu. Ölümü hiçe sayanları anlatmak kolay değil elbette. Ölümle dirilenleri kelama dökmek belki de en zor iş.

Bu kitap, okuduğunuz Çanakkale romanlarından farklıdır. Şanlı tarihimiz içinde çok özel bir yeri olan Çanakkale Savaşı, farklı bir tarzda ve belki de birazcık fantastik ögelerle desteklenerek anlatılıyor. Çanakkale’de şehit olan babasının mezarını bulmayı düşünerek, korkusuzca, tek başına kat ettiği yolun sonunda cepheye ulaşan çocuk yaştaki kahramanımızın, bir macerayı aratmayan mücadelesini okuyacaksınız.

Geçmişini bilmeyenlerin, geleceği güven içerisinde inşa etmesinin söz konusu olamayacağı gerçeğinden hareketle Çanakkale ruhunu anlatan kitap, savaşın teknik tabirlerinden uzakta, o zaman dilimi içinde yaşanan duygu dünyasını okuyucuya sunuyor.

Köşe Yazıları
SÖYLEŞİ VE İMZA
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam59
Toplam Ziyaret332001